Az Alfréd című opera Wagner szellemében írt, nehéz zenemű. Hallgasson bele!
Hogy az opera ma már mennyire nem szorul rá a színpad támogatására, azt Fischer Iván látványosan bizonyította a minap Dvořák Ruszalkájával.
Dvořák Requiemje után vasárnap este a mester zenekari műveivel folytatódott a koncertsorozat az Európai Hidak Fesztiválján a Müpában. Az idén harminc éves BFZ, élén Fischer Ivánnal a cseh szerző érzelmi kalandparkján biztosító kötél nélkül vezette végig hallgatóságát.
A Budapesti Fesztiválzenekar és a MÜPA európai országokat bemutató fesztiválján elsőként a csehek kerültek rivaldafénybe. Fischer Iván Dvořák Requiemjét (Op.89) dirigálta az elmúlt két estén. A pénteki koncert margójára: tökéletes előadás, tökéletlen élmény.
Este Mozart Requiemjét vezényelte. Másnap belefulladt a Földközi-tengerbe, Tel-Aviv Herzliya negyedében. Tavasz volt, a tehetséges és sikeres fiatal karmester előtt fényes jövő állt. Kertész István ma lenne 84 éves.
Pontosan 400 évvel azután, hogy Kolumbusz tévedésből felfedezte Amerikát, a New York-i Nemzeti Zenei Konzervatórium alapítója, Jeannette Thurber a cseh zeneszerzőt, Dvořákot kéri fel, hogy találja meg Amerika hangját, legyen a zene Kolumbusza. Most, 121 évvel később a Deutsche Grammophon digitálisan felújított változatban jelenteti meg a legjobbnak ítélt Újvilág-szimfónia előadást, melyet Rafael Kubelik vezényelt 1972-ben a Berlini Filharmonikusok élén.
Utolsó kommentek